Administrator baze de date

  • Suceava

- Electroalfa

Candidatul ideal
Studii universitare/postuniversitare (Ingineria sistemelor, calculatoarelor si tehnologia informatiei/Infomatica,Cibernetica, statistica si informatica economica);
Experienta relevanta in domeniu (minim trei ani);
Excelente cunostinte MS Office (Word, Excel, Power Point ) sau alte aplicatii similare
Limbaje de programare SQL, PL/SQL, sisteme de gestiune de baze de date relationale (ORACLE 11G) sau Sisteme de operare Microsoft WINDOWS si/sau LINUX, retele de calculatoare
Poate constitui un avantaj – cunoasterea unui instrument de dezvoltare pentru aplicatii web
Persoana deschisa şi comunicativa cu abilități de organizare, atitudine proactivă;
Capacitate de analiza si sinteza,capacitate de a rezolva problemele;
Disponibilitate pentru lucru in conditii de stres,cu termene limită.
Descrierea jobului
Raspunde de planificarea, coordonarea si urmarirea activitatilor/proiectelor alocate, în conformitate cu prioritatile companiei;
Cunoaste si intelege procesele companiei, modul in care sunt acestea mapate in ERP-ul utilizat si asigura consultanta pentru dezvoltari soft ulterioare;
Propune si urmareste incadrarea in bugetul de cheltuieli si bugetul de investitii stabilit;
Asigura, alaturi de programator, dezvoltarea aplicatiilor soft intern sau extern, in baza unor specificatii existente;
La solicitarea celorlalte departamente /divizii, participa la definirea proiectelor din domeniul de compententa specific;
Asigura elaborarea caietelor de sarcini, a specificatiilor tehnice pentru achizitia de produse / servicii IT;
Asigura dialogul cu furnizorii de produse / servicii IT pe perioada derularii contractelor cu acestia;
Asigura, alaturi de administratorul de retea, un grad ridicat de functionalitate a infrastructurii IT (sediu + filiale);
Asigura respectarea standardelor si procedurilor de lucru stabilite la nivelul Departamentului IT/ Companiei
Intocmeste periodic rapoartele agreate cu seful direct sau alti membri ai echipei de top management;
Asigura implementarea si respectarea politicii de backup si recovery din cadrul companiei;
Asigura cresterea calitatii si securitatii infrastructurii prin derularea de proiecte validate cu superiorul ierarhic.
Descrierea companiei
Electroalfa este unul dintre cei mai mari jucatori din industria echipamentelor electrice și a confecțiilor metalice din România, antreprenor general și integrator de solutii în domeniul energetic.

Cu o experiență de peste un sfert de secol, Electroalfa este un brand românesc puternic, recunoscut pe piața națională și apreciat pe piețele de peste hotare.

Dezvoltarea oamenilor și îmbunătățirea continuă a proceselor și a calitățiii produselor, sunt piloni esențiali ai Sistemului de Management Electroalfa. Acest sistem este bazat pe principii Kaizen si este implementat la nivelul întregului grup de firme.

Clientii Electroalfa din România activează pe piața de energie, industrie, infrastructură, clădiri rezidențiale și terțiare. Clienții noștri internaționali activează în diverse industrii: echipamente electrice, industria constructoare de automobile, șantiere navale, energie verde, industria mobilei, paramedical, amenajări interioare.

Grupul Electroalfa

• O echipă dedicată cu peste 450 oameni

• 3 fabrici de producție în Botoșani (echipamente electrice, confecții metalice, posturi de transformare compacte)

• Centru de cercetare-dezvoltare

• Un parc fotovoltaic de 3,5 MW

• Sistem de management bazat pe principii Kaizen

• Reprezentanţe de vânzări în toate regiunile ţării

• Birouri de proiectare în România (Botoșani, Iași, București, Alexandria) și Republica Moldova (Chișinău)

• Prezență la nivel național și internațional (Europa, Orientul Mijlociu, Africa, Asia)

Pentru a aplica la acest job, vă rugăm sa trimiteţi CV-ul dvs. şi alte documente la adresa: claudiu.sepal@gmail.com